Najważniejsze rzeczy w kociej wyprawce

Jako świeżo upieczeni właściciele kota oprócz jego zdrowia powinniśmy zatroszczyć się również o jego właściwą aklimatyzację. W tym celu musimy zainwestować w kilka istotnych rzeczy niezbędnych dla naszego mruczka. Co powinna zawierać oraz ile kosztuje wyprawka dla kota?

Po pierwsze miska

Jedną z podstawowych rzeczy w wyprawce dla kota jest miska, a w zasadzie dwie, jedna przeznaczona na pokarm, druga na picie. Ta pierwsza nie powinna przekraczać 0,3 litra pojemności, z kolei optymalna pojemność miski na wodę to ta półlitrowa. Należy przywiązywać szczególną uwagę do wartości odżywczych podawanego pokarmu i nieprzekarmiania kota. W przypadku miski na wodę musimy podjąć decyzję, czy ma być plastikowa czy metalowa, bowiem niektóre czworonogi nie przepadają za wodą o „metalowym posmaku”.

Po drugie kuweta

Kolejną fundamentalną kwestią jest kuweta, w której nasz pupil będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne. Do wyboru mamy kuwety kryte lub otwarte. Bardziej komfortowa i schludna jest ta otwarta. Z takiej kuwety rzadziej wysypuje się żwirek a pupil czuje się w niej bezpieczniej. Nie możemy także zapomnieć odpowiedniej jakości żwirku.

Akcesoria do zabawy i pielęgnacji

Ważny element kociej wyprawki stanowią akcesoria do zabawy i pielęgnacji. Sklepy zoologiczne oferują szeroką gamę zabawek dla kotów, np. myszki, piłeczki, zabawki z łakociami, do drapania czy interaktywne.
W przypadku pielęgnacji istotną rzeczą jest szczotka lub zgrzebło, drapak, a także gilotynka do paznokci. 

Ile kosztuje wyprawka dla kota?

Troskliwy opiekun zapewni swojemu pupilowi odpowiednio skompletowaną wyprawkę. 10kg worek firmowej karmy to koszt nawet 200zł, ale na pokarmie nie warto oszczędzać. Na kuwetę wydamy nie więcej niż 50 zł, a średni koszt miesięcznej porcji żwirku to około 80 zł. W przypadku zabawek i akcesoriów warto wziąć pod uwagę fakt, że są to rzeczy wielokrotnego użytku, więc nawet spore wydatki na tego typu przedmioty zwrócą się w czasie. Dla przykładu ceny zabawek to przedział od kilku do kilkudziesięciu złotych, ceny drapaków zaczynają się od 20 zł, z kolei transporterów od 50 zł do nawet kilkuset złotych.