Jakie zabawki wybierać dla psa?

Na rynku zoologicznym znajdziemy wiele akcesoriów dla psów, które nie tylko dają rozrywkę, ale wpływają na rozwój edukacyjny oraz behawioralny pupila. Jednak przed zakupem zabawki warto ocenić usposobienie danego psa, ponieważ różne charaktery psów preferują inne zabawki. 

Zabawki sprawiają naszym pupilom radość, poprawiają ich samopoczucie i są sposób na nudę. Psy, zwłaszcza te młode lubią się bawić. Dzięki codziennej aktywności rozładowują drzemiące w nich pokłady energii. Ponadto zabawki dla zwierząt wpływają na ich rozwój edukacyjny i behawioralny. Oprócz tego bawiąc się z psem jego ulubionymi zabawkami zacieśniamy także więzy pomiędzy opiekunem a pupilem.

Zabawki dla psa


Różne rodzaje zabawek

W sklepach zoologicznych znajdziemy szeroki wachlarz zabawek o różnym przeznaczeniu. Dla szczeniaków i młodych psów najlepsze są gryzaki, co jest związane z okresem wyżynania się ząbków czworonogów, a gryzienie daje im ukojenie. Warto zainwestować w gumowego gryzaka, który nie będzie za duży, ale i za mały, bo to wiąże się z ryzykiem połknięcia. Inne ciekawe propozycje przeznaczone do gryzienia dla szczeniaków to smakowa kostka czy wełniany sznur. 
Warto tu wspomnieć również o zabawkach dedykowanym psom mającym problemy z płytka nazębną. Gryzaki o specjalnej fakturze potrafią skutecznie czyścić zęby psa zapobiegając przed osadzaniem się kamienia nazębnego.
Na rynku dostępne są także zabawki edukacyjne i behawioralne dla psów. Dzięki takim akcesoriom można połączyć rozrywkę z rozwojem intelektualnym oraz nauką posłuszeństwa swojemu właścicielowi. Wśród tego typu zabawek znajdziemy dyski i frisbee, które stymulują psa do aportowania, lateksowe piłki zawierające w środku jakiś przysmak oraz najróżniejsze sznury. Akcesoria te pozwalają na wspólną zabawę psa z jego opiekunem.
Na koniec warto wspomnieć o najzwyklejszych pluszakach, maskotkach i piłeczkach, które pozwalają pupilowi bawić się samodzielnie. Najciekawsze dla psiaków są te, które wydają dźwięki i posiadają intrygujące kształty. Takimi zabawkami nasz pupil nie znudzi się zbyt szybko więc czas spędzony na zabawie będzie o wiele dłuższy.