Zabawy idealne dla psa

Zabawa z psem poprawia kondycję zarówno czworonoga, jak i jego właściciela, a oprócz tego dostarcza wiele radości. Pomaga również w budowaniu bliskiej relacji opiekuna z pupilem. Podpowiadamy, jak bawić się z psem?

Zabawa jest istotnym czynnikiem wpływającym na więzi pomiędzy opiekunem a pupilem. Dzięki wspólnie spędzanym chwilom właściciel zbliża się ze swoim czworonożnym przyjacielem. Dodatkowo zabawa od najmłodszych lat sprawia, że nasz pies szybciej uczy się posłuszeństwa i lepiej socjalizuje się z ludźmi.
Pamiętajmy również o tym, że gdy psu poświęcamy zbyt mało czasu i uwagi może on zacząć się nudzić, a to często prowadzi do zniszczonych mebli czy przekopanego ogródka. Zwierzak bez atencji opiekuna może także stać się apatyczny czy wręcz wpadać w depresję. 

Psie zabawy i zabawki w roli głównej

Do wyboru mamy wiele aktywności, które możemy przeprowadzić w domu lub na świeżym powietrzu. Wiele zależy od naszej kreatywności i chęci. 
Wśród najpopularniejszych zabaw z psem są różne podchody, przebieżki, przeciąganie liny czy zabawy z piłkami.
Ciekawą propozycją dla miłośników aktywności fizycznej jest uprawianie psich sportów, tj. agility czy frisbee. Inną interesującą rozrywką dla czworonoga może być tropienie zdobyczy, którą może być ulubiona zabawka lub przysmak. Wychodząc na zewnątrz np. na działkę czy do parku umieśćmy po drodze smakołyki, tak żeby później pies mógł je wyszukać między drzewami. 
Opiekunowie, którzy chcą poświęcić więcej czasu na edukację pupila mogą spróbować ćwiczyć z nim przychodzenie na komendę, aportowanie czy turlanie.
Dodatkowo na rynku zoologicznym dostępny jest szeroki wachlarz kreatywnych zabawek dla psów. Obecnie możemy wybierać spośród zabawek behawioralnych, dedykowanych szczeniętom, edukacyjnych czy przeznaczonych do rekreacji dorosłych psów.
W asortymencie sklepów zoologicznych znajdziemy różnego typu piłeczki, kuleczki, gryzaki, maskotki czy gumowych kości. 
Bez względu na to jaką aktywność wybierzemy pamiętajmy, że z każdą psią rozrywką czy zabawką nasz pupil powinien mieć dobre skojarzenia. Bardzo ważne są pochwały, pieszczoty oraz dawanie ulubionych smakołyków swojemu psu.